لطمه 19 ميليارد دلاري آمريکا از تحريم ايران

طبق آمارهاي ارائه شده توسط وزير بازرگاني، کل حجم تجارت ايران در سال گذشته 150 ميليارد دلار شامل 28/4 ميليارد دلار صادرات غير نفتي و خدمات فني و مهندسي، 66/21 ميليارد دلار صادرات نفت و گاز و 55 ميليارد دلار واردات بوده است.

ورود نفت ایران به باشگاه 100 دلاری‌ها

در حال حاضر به اعتقاد كارشناسان بین المللی تحولات سیاسی در لیبی و الجزایر به عنوان دو عضو سازمان اوپك و نگرانی از توقف كامل صادرات نفت لیبی (حدود یك میلیون بشكه در روز) منجر به افزایش معاملات سفته بازان در بازار جهانی نفت شده است.

نتايج اوليه انتخابات اتاق بازرگاني

يکي از اعضاي انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران در مورد نتايج اين انتخابات در حالي که مراحل شمارش آراء رو به اتمام است، عنوان کرد: به نظر مي‌رسد ترکيب فعلي اتاق تهران اکثريت آراء را به دست آورده‌ است.

مرگ زودرس 850 ميليون اسکناس در سال

مرگ زودرس 850 ميليون اسکناس در سال
يکي از دلايل فرسودگي سريع اسکناسهاي رايج در ايران، بزرگ بودن ابعاد اسکناس است به نحوي که معمولاً اسکناسها به دليل بزرگي ابعاد، در کيف هاي پول جاي نمي گيرند و همين امر باعث مي شود افراد آنها را به صورت تاکرده در کيف خود قرار دهند.

اصفهان قرباني توسعه صنعت شده

اصفهان قرباني توسعه صنعت شده
بزرگترين هديه انقلاب اسلامي ايران به صنعت کشور تحولات اساسي و تأثيرگذار در اين حوزه است که موفقيت هاي مستمرش خاري شده است بر چشمان تحريم کنندگان در اين عرصه با مقايسه تحولات صنعتي در قبل از انقلاب اسلامي ايران با بعد از آن کاملاً مي توان به اين موضوع پي برد.

ايدز، نقطه بحران يک بيماري

ايدز، نقطه بحران يک بيماري
دکتر احمد محمود آبادي : حدود 25 سال قبل پزشکان آمريکايي با بيماراني برخورد کردند که مبتلا به عفونتهاي متعدد مي شوند. پيش از آن چنين عفونتهايي، تنها در بيماراني مشاهده شده بود که به دلايل متعدد ارثي يا اکتسابي دچار ضعف سيستم ايمني شده بودند، حالتهايي مثل:

تأثير دلار 1050 توماني بر تورم سال آينده

کارشناسان اقتصادي تصويب دلار هزار و 50 توماني در بودجه سال 90 را تورم زا خواندند.به گزارش خبرنگار ما يک کارشناس اقتصادي در اين زمينه گفت: از زمان تصويب اين قيمت در بودجه، قطعاً ارتباط منطقي قيمت دلار با بازار عرضه و تقاضاي ارز قطع مي شود.

بهاي نفت اوپک افزايش يافت

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز پنج شنبه ازافزایش بهای سبد نفت خام این سازمان در بازارهای جهانی خبر داد. اوپک اعلام کرد بهای سبد نفت خام این سازمان روز چهارشنبه با یک دلار و بیست و هفت سنت افزایش از بشکه ای نود و شش دلار و سی و نه سنت در روز سه شنبه گذشته به بشکه ای نود و هفت دلارو شصت و شش سنت در روز چهارشنبه رسید .

تقاضاي 7 بانک بين المللي براي فعاليت در ايران

رئيس سازمان سرمايه گذاري و کمکهاي اقتصادي و فني ايران با بيان اينکه بخش خصوصي براي استفاده از منابع بانک توسعه اسلامي به اين سازمان مراجعه کنند، حجم سرمايه خارجي وارده به کشور در 9 ماهه منتهي به آذرماه امسال را 2/7 ميليارد دلار اعلام کرد