زمان بازگشایی مجدد سایت رفاهی

با توجه به اعلام سازمان هدفمند سازی یارانه ها مبنی بر باز شدن سامانه وزارت رفاه برای ارائه شماره حساب از 20 اسفند، این سامانه در این روز آماده دریافت شماره حساب است.

افزایش شدید قیمت حواله ارز در بازار

خبر های رسیده حاكی از آن است كه نرخ حواله ارز طی هفته گذشته در صرافی های تهران افزایش چشمگیری داشته است و داد وستد حواله یورو بعضا متوقف شده است. به نحوی كه در مواردی حواله یورو با قیمت 15.800 ریال هم مبادله شده است و این در حالی است كه قیمت اعلامی توسط صرافی بانك ها و بانك مركزی از مرز14.200 ریال فراتر نرفته است.

وارد کنندگان موز را گران کردند

با توجه به تناژ بالاي ذخيره سازي ميوه از سوي سازمان بازرگاني استان تهران بويژه در بخش پرتقال، امسال بازار شب عيد با کمبود مواجه نيست و ميوه به ميزان لازم در ميادين موجود است. حسين مهاجران، رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و تره بار تهران در گفتگو با ايسنا اظهار داشت: قيمت هر کيلو پرتقال مرغوب در ميادين بين هزار و 50 تومان تا هزار و 100 تومان در نوسان است.

لطمه 19 ميليارد دلاري آمريکا از تحريم ايران

طبق آمارهاي ارائه شده توسط وزير بازرگاني، کل حجم تجارت ايران در سال گذشته 150 ميليارد دلار شامل 28/4 ميليارد دلار صادرات غير نفتي و خدمات فني و مهندسي، 66/21 ميليارد دلار صادرات نفت و گاز و 55 ميليارد دلار واردات بوده است.

ورود نفت ایران به باشگاه 100 دلاری‌ها

در حال حاضر به اعتقاد كارشناسان بین المللی تحولات سیاسی در لیبی و الجزایر به عنوان دو عضو سازمان اوپك و نگرانی از توقف كامل صادرات نفت لیبی (حدود یك میلیون بشكه در روز) منجر به افزایش معاملات سفته بازان در بازار جهانی نفت شده است.

نتايج اوليه انتخابات اتاق بازرگاني

يکي از اعضاي انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران در مورد نتايج اين انتخابات در حالي که مراحل شمارش آراء رو به اتمام است، عنوان کرد: به نظر مي‌رسد ترکيب فعلي اتاق تهران اکثريت آراء را به دست آورده‌ است.

مرگ زودرس 850 ميليون اسکناس در سال

مرگ زودرس 850 ميليون اسکناس در سال
يکي از دلايل فرسودگي سريع اسکناسهاي رايج در ايران، بزرگ بودن ابعاد اسکناس است به نحوي که معمولاً اسکناسها به دليل بزرگي ابعاد، در کيف هاي پول جاي نمي گيرند و همين امر باعث مي شود افراد آنها را به صورت تاکرده در کيف خود قرار دهند.

اصفهان قرباني توسعه صنعت شده

اصفهان قرباني توسعه صنعت شده
بزرگترين هديه انقلاب اسلامي ايران به صنعت کشور تحولات اساسي و تأثيرگذار در اين حوزه است که موفقيت هاي مستمرش خاري شده است بر چشمان تحريم کنندگان در اين عرصه با مقايسه تحولات صنعتي در قبل از انقلاب اسلامي ايران با بعد از آن کاملاً مي توان به اين موضوع پي برد.

ايدز، نقطه بحران يک بيماري

ايدز، نقطه بحران يک بيماري
دکتر احمد محمود آبادي : حدود 25 سال قبل پزشکان آمريکايي با بيماراني برخورد کردند که مبتلا به عفونتهاي متعدد مي شوند. پيش از آن چنين عفونتهايي، تنها در بيماراني مشاهده شده بود که به دلايل متعدد ارثي يا اکتسابي دچار ضعف سيستم ايمني شده بودند، حالتهايي مثل: