نيروهاي پليس تونس اعتصاب کردند

خبرگزاری رسمی تونس روز سه شنبه خبر داد نیروهای پلیس این کشور روز دوشنبه دست از کار کشیدند. بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس تونس که به شرایط کاری خود اعتراض داشتند در خیابان بورقیبه تونس تجمع کردند.

اسرائیل: حواسمان به اتفاقات مصر است

همزمان با حرکت نیروهای نظامی مصر به شرم الشیخ، رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد تحولات این منطقه را زیر نظر دارد. ییگال پالمور سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت اسرائیل در حال پیگیری گزارش های رسانه ای درباره این تحولات است.

تظاهرات در اردن: سمیر برو گمشو!

حدود دویست تظاهر کننده شنبه در تجمعی در امان خواستار برکناری نخست وزیر اردن شدند و این درحالی است که تجمع دیگری در برابر سفارت مصر علیه نظام دیکتاتوری مصر در این شهر برگزار شد.

شعار یمنی های خشمگین: علی گمشو!

شعار یمنی های خشمگین: علی گمشو!
دهها تن از روزنامه نگاران و فعالانی که خواستار برکناری علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن بودند با طرفداران حکومت این کشور درگیر شدند .

امريکا موضعي شفاف درباره تحولات مصر ندارد

مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه در بیروت تاکید کرد امریکا موضعی شفاف درباره تحولات مصر ندارد. به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی هشام جابر درباره ناارامیهای مصر گفت تحولات مصر بسیار جدی است و متاسفانه حرفهای مبارک رئیس جمهور مصر برای اصلاحات خیلی دیر شده است .

آينده روابط واشنگتن و قاهره در سايه تحولات اخير مصر

آينده روابط واشنگتن و قاهره در سايه تحولات اخير مصر
عمرو عبد الکریم: روابط مصر و آمریکا از زمان آغاز این روابط یعنی آغاز به کار کنسولگری آمریکا در مصر در سال 1832 تاکنون با نوساناتی روبرو بوده است اما این روابط در اواخر دوره ریاست انور سادات و در دوران حکومت حسنی مبارک همیشه روند رو به رشدی داشته است.

عضو کنگره امريکا: مصر بايد متحد قوي امريکا باقي بماند

یکی از نمایندگان یهودی کنگره امریکا تاکید کرد مصر همچنان باید متحد این کشور باقی بماند. بنیتا لووی یکی از اعضای ارشد یهودی کنگره امریکا گفت ناارامی های مصر باید از راه مسالمت امیز حل شود و این کشور باید متحد قوی امریکا باقی بماند.