گزارشگران بی.بی.سی بازداشت شدند

نيروهاي دولتي درگير نبردي سنگين براي خارج كردن كنترل شهر زاويه از دست شورشيان هستند. اين نيروها طي چهار روز اخير با آتش تانك و توپخانه اين شهر واقع در 50 كيلومتري طرابلس را هدف گرفته اند.

ادعای بازداشت حسنی مبارک

یک روزنامه مصری ادعا کرد که حسنی مبارک دیکتاتور سابق مصر به منظور بازخواست درباره چندین قضیه،‌ هم اکنون در اختیار ارتش مصر بوده و در بازداشت بسر می‌برد.

جنايت تكان دهنده پسر ديكتاتور مصر

روزنامه كويتي الجريده روز دوشنبه مدارك فوق محرمانه و تكان دهنده اي را فاش كرد كه نشان مي دهد جمال پسر مبارك و حبيب العادلي وزير كشور رژيم مبارك دستور انفجارهاي شرم الشيخ در 23 ژوئيه 2005 را صادر كرده اند تا از يك تاجر مصري كه حق كميسيون جمال از قرارداد صادرات گاز را كاهش داده بود انتقام جويي كنند.

افشای رابطه ی پنهانی قذافی با اسرائیل

مائیر کحلون که از سال 1950 به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده و هم اکنون ساکن تل‌آویو است، در این خصوص می‌گوید:«از سال 2005 تا 2007 با چند تن از معاونان خود به امان سفر کردم تا با فرستادگان لیبی به بهانه بررسی مساله پرداخت غرامت به جامعه یهودی لیبی به خاطر دارایی‌هایشان در شهرهای لیبی، دیدار کنم، نمایندگان قذافی مبالغ هنگفتی را به ما پیشنهاد کردند، به شرط این که حزبی سیاسی در اسرائیل برای جامعه یهودیان لیبی تشکیل دهیم.»

استعفای نخست وزیر جدید مصر!

تنها سه روز پس از استعفای نخست وزیر موقت تونس حمد شفیق، نخست وزیر مصر نیز استعفاء داد. شورای عالی نیروهای مسلح مصر در بیانیه كوتاهی اعلام كرده است كه عسام شرف، مامور تشكیل كابینه جدید شده است.

طرح چاوز برای نجات قذافی

یك مقام ونزوئلایی كه نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: طرح چاوز بر این مسئله تكیه دارد كه هیئتی از نمایندگان كشورهای آمریكای لاتین، اروپا و خاورمیانه به لیبی سفر كننند تا مقدمات حل مسالمت آمیز تنشها میان مخالفان و رژیم قذافی را به وجود آوردند.

سفر اولین رییس جمهور به مصر، پس از مبارک

عبدالله گل رییس جمهوری تركیه برای دیدار و گفت و گو با رییس و اعضای شورای عالی نظامی مصر كه به دنبال قیام مردمی در آن كشور و بركناری 'حسنی مبارك' كنترل را در این كشور به دست گرفته است، روز پنجشنبه عازم مصر شد.