تظاهرات در اردن: سمیر برو گمشو!

حدود دویست تظاهر کننده شنبه در تجمعی در امان خواستار برکناری نخست وزیر اردن شدند و این درحالی است که تجمع دیگری در برابر سفارت مصر علیه نظام دیکتاتوری مصر در این شهر برگزار شد.

شعار یمنی های خشمگین: علی گمشو!

شعار یمنی های خشمگین: علی گمشو!
دهها تن از روزنامه نگاران و فعالانی که خواستار برکناری علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن بودند با طرفداران حکومت این کشور درگیر شدند .

امريکا موضعي شفاف درباره تحولات مصر ندارد

مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه در بیروت تاکید کرد امریکا موضعی شفاف درباره تحولات مصر ندارد. به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی هشام جابر درباره ناارامیهای مصر گفت تحولات مصر بسیار جدی است و متاسفانه حرفهای مبارک رئیس جمهور مصر برای اصلاحات خیلی دیر شده است .

آينده روابط واشنگتن و قاهره در سايه تحولات اخير مصر

آينده روابط واشنگتن و قاهره در سايه تحولات اخير مصر
عمرو عبد الکریم: روابط مصر و آمریکا از زمان آغاز این روابط یعنی آغاز به کار کنسولگری آمریکا در مصر در سال 1832 تاکنون با نوساناتی روبرو بوده است اما این روابط در اواخر دوره ریاست انور سادات و در دوران حکومت حسنی مبارک همیشه روند رو به رشدی داشته است.

عضو کنگره امريکا: مصر بايد متحد قوي امريکا باقي بماند

یکی از نمایندگان یهودی کنگره امریکا تاکید کرد مصر همچنان باید متحد این کشور باقی بماند. بنیتا لووی یکی از اعضای ارشد یهودی کنگره امریکا گفت ناارامی های مصر باید از راه مسالمت امیز حل شود و این کشور باید متحد قوی امریکا باقی بماند.

دولت اسلامگرای تركیه و احیای دوره عثمانی

دولت اسلامگرای تركیه و احیای دوره عثمانی
رسول جعفریان: دولت تركیه بلندپروازیهای خارجی خود را در چند جهت دنبال می‌كند. ایجاد ارتباط با تركهای سایر كشورها از دریچه فرهنگ، فعالیت برای ایفای نقش اسلامی در میان كشورهای اسلامی بویژه عربی...

فرار جمال مبارك به انگلیس تكذیب شد

دكتر محمد كمال، دبیر آموزش و فرهنگ حزب ملی مصر، خبر فرار جمال مبارك، پسر حسنی مبارك رئیس جمهور مصر و دبیر سیاست‌های این حزب به همراه همسر و دخترش را رد كرد.

تعطیلی پنج سرویس خارجی‌زبان بی‌بی‌سی

تعطیلی پنج سرویس خارجی‌زبان بی‌بی‌سی
روز دوشنبه بی‌بی‌سی اعلام كرد حدود 200 وبسایت و 360 پست شغلی را از بخش آنلاین خود حذف می‌كند، این كار بخشی از برنامه‌ای است كه نتیجه‌اش 34 میلیون پوند صرفه‌جویی است. در این بین 606 تالار گفت‌وگو آنلاین با موضوع فوتبال تعطیل می‌شوند.