پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ | Thursday, 30 March 2017
بروز رسانی شده: ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
کد خبر: ۳۳۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
در حالی که پرسپولیس در نیمه دوم تحت فشار قرار گرفته بود، الریان توسط تاباتا صاحب ضربه پنالتی شد و این بازیکن برخلاف جهت حرکت بیرانوند آن را تبدیل به گل دوم تیمش کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که پرسپولیس در نیمه دوم تحت فشار قرار گرفته بود، الریان توسط تاباتا صاحب ضربه پنالتی شد و این بازیکن برخلاف جهت حرکت بیرانوند آن را تبدیل به گل دوم تیمش کرد.

به گزارش انتخاب، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در حالی برابر الریان قطر قرار خواهند گرفت که از دو دیدار قبلی خود 4 امتیاز کسب کرده‌اند و پوئن این دیدار می‌تواند سال فوق‌العاده آنها را تکمیل کند و شانس صعود را بالا ببرد.

استادیوم: جاسم بن حمد                تماشاگر: 5 هزار نفر

الریان قطر:

عمر باری، ناتان اوتاویو، گونزالو ویرا، مصعب خضر، عبدالکریم سالم، عبدالرحمن الحرازی(محمد علاالدین 80)، دانیل گومو، کوه میونگ جین، رودریوگو تاباتا، سرجیو گارسیا و سباستین سوریا
سرمربی: میشل لادروپ

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی(محمد انصاری 90)، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و وحید امیری.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ 

اخطار:

عبدالکریم سالم(65) - میونگ جین(86) از الریان

شرح گل‌ها:

الریان 0 پرسپولیس 1: (دقیقه مهدی طارمی): پاس فوق العاده محسن مسلمان پشت محوطه جریمه با کنترل مناسب و ضربه طارمی دروازه بری را گشود و پرسپولیس را از حریف پیش انداخت.

الریان 1 پرسپولیس1: ( دقیقه 19، تاباتا): ارسال از سمت راست دفاعی پرسپولیس با مهار مناسب از تاباتا و چرخش او در میان مدافعان سفیدپوش با ضربه ای مناسب گل تساوی را به نام الریان کرد.

الریان 2 پرسپولیس 1: ( دقیقه 57، تاباتا): ضربه پنالتی روی تاباتا را خود این بازیکن مامور نواختن آن شد و برخلاف حرکت بیرانوند توپ را به سمت راست دروازه پرسپولیس کوبید و گل دوم را ثبت کرد.

الریان 3 پرسپولیس 1: (دقیقه 88، گارسیا): ارسال از روی ضربه ایستگاهی و ضربه تمام کننده‌ی گارسیا گل سوم را برای الریان رقم زد.

شرح نیمه اول:

پرسپولیس همانند دو دیدار قبلی خود در لیگ قهرمانان دقایق اول را با حفظ توپ و مالکیت حریف را تحت کنترل خود در آورد و در نهایت موفق شد با ضربه مهدی طارمی دروازه الریان را باز کند. الریان اما با توجه به میزبانی توانست بعد از این گل بر بازی مسلط شود و حملات خود را روی دروازه سفیدپوشان تدارک دید و روی یکی از این حملات توسط تاباتا صاحب موقعیت شد و بیرانوند را برای سومین بازی پیاپی در کلین شیت ناکام گذاشت و دروازه پرسپولیس را گشود.
بعد از این گل اما پرسپولیس بار دیگر توسط هافبک های میانی خلاق خود فرصت های خوبی را تدارک دید و اگر خوش شانس بود می توانست در دو صحنه دروازه الریان را باز کند که در این راه ناکام ماند. داور چینی می توانست در دقایق پایانی نیمه اول یک ضربه پنالتی نیز به سود پرسپولیس اعلام کند که به سادگی از برخورد توپ به دست مدافع الریان گذشت. با شرایط موجود اما بعید به نظر می رسد پرسپولیس از قطر دست خالی خارج شود.

بهترین بازیکن - رودریگو تاباتا

 مهاجم برزیلی الاصل الریان روز فوق العاده ای برابر مدافعان پرسپولیس داشت و با دو گل و گرفتن یک پنالتی تیمش را به صدر جدول فرستاد. در حالی که پرسپولیس با ثبت گل اول شرایط مناسبی برای کسب پیروزی داشت این مهاجم بازی را به سود تیمش برگرداند و ابتدا در نیمه اول حساب کار را یک بر یک کرد و در نیمه دوم نیز مرد همه کاره عنابی پوشان لقب گرفت و با یک گل دیگر کار را تمام کرد. او در ادامه با حرکات پا به توپ خود مدافعان پرسپولیس را به دردسر انداخت و گل سوم نیز روی خطایی که امیری انجام داد به ثمر رسید.

دقایق حساس:

دقیقه 15: فرار بازیکنان الریان پشت محوطه جریمه پرسپولیس موقعیت خوبی نصیب این تیم کرد که تاباتا به دلیل آفساید حرکتش ناقص باقی ماند.
دقیقه 39: ضربه وحید امیری در حالی که بازی با سوت داور متوقف شده بود با کارت زرد داور چینی همراه شد.
دقیقه 40: برخورد توپ به دست مدافع الریان و البته توقف طارمی چند ثانیه قبل از آن با اعتقاد پرسپولیسی ها مبنی بر پنالتی همراه بود که داور چینی از بازیکنان پرسپولیس خواست بدون اعتراض به بازی خود ادامه دهد.
دقیقه 41: حرکت پا به توپ وحید امیری درون محوطه جریمه با برخورد توپ به مدافع حریف یک کرنر نصیب سفیدپوشان پرسپولیس کرد.
دقیقه 43: خطا روی مهدی طارمی چسبیده به خط محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس کرد که این ضربه را سروش رفیعی نتوانست از دیوار دفاعی حریف عبور دهد.
دقیقه 45: ارسال فوق العاده مسلمان با پاس با ضربه سر مهدی طارمی به پشت محوطه جریمه با ضربه نهایی سروش رفیعی همراه شد که عمر باری با واکنشی فوق العاده آن را تبدیل به یک کرنر برای این تیم کرد.
دقیقه 1+45: حرکت سه نفره سروش رفیعی، طارمی و مسلمان در نهایت با ضربه مسلمان از پشت محوطه جریمه همراه شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 50: ارسال از سمت چپ پرسپولیس با ضربه سر سوریا به راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.
دقیقه 51: ارسال بلند مسلمان برای ماهینی در تیرک دوم با ضربه این مدافع پیش تاخته به کامیابی نیا رسید که ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 52: فرصت فوق العاده برای مهدی طارمی درون شش قدم با دو ضربه پیاپی از سوی این مهاجم با برخورد به مدافع الریان برگشت داده شد و در ادامه آفساید امیری این موقعیت ایده آل را از پرسپولیس گرفت.
دقیقه 57: ارسال از سمت چپ با تکل بلند سیدجلال حسینی و خطا روی تاباتا یک ضربه پنالتی نصیب الریان کرد.
دقیقه 62: فرار فوق العاده امیری درون شش قدم با پاس به عقب مناسبی از سوی او همراه نشد تا یک کرنر حاصل این کار پرسپولیس باشد.
دقیقه 70: ارسال محسن مسلمان به درون محوطه جریمه با ضربه سر ناقص طارمی راهی به دروازه الریان نیافت تا فرصت گل تساوی از این تیم گرفته شود.
دقیقه 73: ضربه ایستگاهی مناسب برای پرسپولیس پشت محوطه جریمه با ضربه خوبی از سوی مسلمان همراه نشد تا توپ از بالای دروازه به بیرون برود.
دقیقه 79: حرکت احمدزاده به درون محوطه جریمه ضربه او از زاویه بسته را عمر بری به کرنر تبدیل کرد.
دقیقه 85: ارسال توپ پشت محوطه جریمه برای علاالدین با خروج بیرانوند و تاثیر او روی توپ مانع از ثبت گل سوم الریان شد.

دقیقه 86: شوت از پشت محوطه جریمه توسط گارسیا با مهار بیرانوند همراه شد.

نکات بازی:

* محمد انصاری در آخرین لحظه انتخاب نفرات بازی به دلیل مصدومیت از ترکیب خارج شد تا ربیع خواه جانشین او شود.
* فرشاد احمدزاده اولین بازی خود در ترکیب این تیم را در پست وینگر راست پشت سر خواهد گذاشت.
* مهدی طارمی با دو گل زده، وحید امیری و محسن مسلمان با یک گل زده، گلزنان پرسپولیس در دو دیدار قبلی این تیم محسوب می شوند.
منبع: ورزش3
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
روز هفته ماه سال