جمعه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ | Friday, 28 April 2017
بروز رسانی شده: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
کد خبر: ۲۶۲۱۱۰
نظرات: ۳۶ نظر
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۵ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۵
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه به نظر می‌رسد فدراسیون اعتمادش را به او از دست داده است نیز گفت: اینگونه به نظر می‌رسد که فدراسیون اعتمادی به من برای اتخاذ تصمیماتی که منجر به پیشرفت تیم ملی می شود را ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کی‌روش: تصور می‌کنم به پایان راه رسیده ایم / من بازی را 6-0 باخته ام / امکان ادامه همکاری وجود ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد وجود برخی مشکلات برای او قابل درک نیست.

به گزارش انتخاب، کارلوس کی‌روش پس از نشستی که صبح امروز با حضور رییس فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه و برخی از مسئولان تیم ملی فوتبال برگزار شد، اظهار کرد: همان طور که مطلع هستید درخواست استعفای خودم را تقدیم فدراسیون کردم. بعد از بازی‌های تیم ملی که در فروردین‌ماه برگزار شد امروز این فرصت را داشتم که با کمال افتخار در خدمت اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال باشم و وقایع و اتفاقاتی که رخ داده بود را به هیات رییسه توضیح دهم. بار دیگر این فرصت را داشتم که پس از 5 سال یک بار دیگر تجربیات خودم را به اعضای هیات رییس فدراسیون فوتبال توضیح دهم.

او اضافه کرد: امروز این فرصت را داشتم که مانند 11 بازیکن فوتبال، 11 شرایط لازم برای حمایت از تیم ملی در راه جام جهانی را به اعضای هیات رییسه بگویم. با این شرایط می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم. بعد از پنج سال تحت شرایط فعلی، صعود به جام جهانی دشوار است و با شرایطی که مواجه هستیم، نمی‌توان ادامه داد اما با این 11 مورد راه را ادامه می‌دهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تنها مشکلات مالی در این میان مطرح نیست نیز ادامه داد: در حال حاضر به جایی رسیدیم که فقط بحث مشکلات مالی مطرح نیست و برخی دیگر از مشکلات وجود دارد که برای من قابل درک نیست. البته این مشکلات غیر قابل مذاکره هستند.

او افزود: شرایط حال حاضر را به دستان هیات رییسه فدراسیون فوتبال سپردم تا 30 آوریل 2016 یعنی 10 اردیبهشت ماه به عنوان سرمربی تیم ملی به وظایفم پایبند هستم اما چون آقای کفاشیان درخواست کرده در مراسم قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام جهانی حضور داشته باشم، به احترام ایشان این درخواست را پذیرفتم.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: پس از استعفایی که به تاریخ 30 آوریل تقدیم فدراسیون فوتبال کردم، در حال حاضر هیچ گزینه‌ای را جلوی خودم نمی‌بینم. تنها می‌توانم متصور شوم که به پایان راه رسیدیم. همیشه شخص بنده در خط مقدم حفاظت از منافع تیم ملی بودم و این کار را با تمام افتخار و غرور انجام دادم و این موضوع را افتخار بزرگی برای خودم می‌دانم.

کی‌روش تصریح کرد: هیچ گاه ترس و واهمه‌ای برای دفاع از منافع تیم ملی نداشتم و همیشه این حس را وظیفه خودم می‌دانم که در خط مقدم دفاع از منافع تیم ملی قرار بگیرم و برای آن بجنگم. این را می‌توانید در بازی با قطر یا در مصاحبه‌های مطبوعاتی ببینید. حتی با وجود مشکلات اقتصادی پس از تحریم‌ها هم از ایران دفاع کردم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه زمان وعده و وعیدها تمام شده است، ادامه داد: در حال حاضر زمان وعده و وعیدها به اتمام رسیده و زمان ارائه راهکارهای ما است.  او افزود: امیدوارم فدراسیون فوتبال راهکارها و راه حل‌های بهتری را برای آینده بازیکنان تیم ملی اتخاذ کند و همین طور باید بگویم آینده من و تیم ملی فوتبال ایران در دستان هیات رییسه فدراسیون است.

 کی‌روش با بیان اینکه امیدوار است با استعفای او موافقت شود،‌ خاطر نشان کرد: امیدوارم با استعفای من موافقت شود و بعد از 5 سال امید و اعتمادی که برای پیدا کردن راه حل‌ها بوده را از دست دادم. در آخر بار دیگر باید بگویم امیدوارم هیات رییسه فدراسیون تصمیم مناسبی را در این باره اتخاذ کند.  

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه عنوان کرد: به تنها کلماتی که به فارسی بلد هستم می‌گویم «خیلی ممنون». زمانی که برای سرمربیگری تیم ملی به ایران آمدم، برخی انتظار نداشتم که بیشتر از پنج روز کارم ادامه داشته باشد اما پنج سال به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فعالیتم را دنبال کردم.  او با بیان اینکه امیدوار است تصمیمش به همدلی در فوتبال ایران کمک کند نیز گفت: امیدوارم تصمیمی که گرفتم به همدلی در فوتبال ایران کمک کند. رقبای ما مانند ژاپن، کره جنوبی، ازبکستان و امارات به سختی کار می‌کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. من هم تلاش می‌کنم تا شرایط را شفاف بیان کنم و نگرانی‌های من در این رابطه کاملا شفاف است.

کی‌روش افزود: با این شرایط، امکان ادامه همکاری وجود ندارد. شرایطی که فقط وعده و وعید و قول‌ داده می‌شود اما هیچ ضمانتی برای ادامه راه وجود ندارد.

وزیر ورزش و جوانان در آخرین اظهار نظر خود از کی‌روش حمایت کرده و گفته است او باید بماند و به اعضای فدراسیون هم دستور داده است شرایط لازم برای ادامه همکاری فراهم شود. کی‌روش در این زمینه هم گفت: به شخصه قدردان حمایت‌ها و کلمات محبت آمیز جناب وزیر محترم هستم و از طرف خودم و تیم ملی از او تشکر می‌کنم. همان طور که امروز به هیات رییسه توضیح دادم، هیچ موضوع مهمی وجود نداشت که در پنج سال گذشته آن را تکرار نکرده باشم. احتیاجی نیست که آن‌ها را به شما بگویم چراکه شما صحبت‌های من را می‌دانید.

سرمربی تیم ملی به مشکلات مالی تیم ملی در 5 سال گذشته اشاره کرد و افزود: برخی از تصمیم‌های ما مرتبط با عدم حمایت‌های مالی است. مطمئنا یک سری از این مسائل به بازی‌های دوستانه، پرداخت نشدن حقوق و مزایای بازیکنان و کادر فنی و دیگر مسائل مالی است. برای مثال و در اردوی اخیر، رضا قوچان نژاد پس از 20 دقیقه تمرین مصدوم شد چراکه شرایط لازم برای حضور او از لندن به تهران فراهم نبود. حتی منابع مالی کافی و لازم برای حضور یک آنالیزور یا یکی از مربیان در بازی قبل عمان را نداشتیم. حتی به یاد دارم پس از اینکه دست هاشم بیک‌زاده شکست، فدراسیون فوتبال پول لازم برای عمل جراحی او را در استرالیا نداشت. بدون حمایت‌های مالی نمی‌توان کمپ تیم ملی را ساخت. بار دیگر عرض می‌کنم بدون این حمایت‌ها امکان ادامه همکاری وجود ندارد و باید در این باره تصمیم‌گیری شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه به نظر می‌رسد فدراسیون اعتمادش را به او از دست داده است نیز گفت: اینگونه به نظر می‌رسد که فدراسیون اعتمادی به من برای اتخاذ تصمیماتی که منجر به پیشرفت تیم ملی می شود را ندارد.

او افزود: برای مثال تصمیماتی که مرتبط با ساختن ساختمانی برای تیم‌های ملی گرفته شد و آن را در کنار ساختمان آکادمی فوتبال آغاز کردیم به گونه‌ای دیگر پیش رفت. آنجا یک زمین خالی و پر از خاک بود که من از ابتدا ایده طراحی و ساختش را دادم. این ساختمان نه تنها به تیم ملی کمک می‌کرد بلکه از آن می‌توانستیم به عنوان یک مرکز تخصصی فوتبال برای بازیکنان تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و ... استفاده کنیم.

کی‌روش با بیان اینکه در حال حاضر آن مرکز تبدیل به یک مرکز خصوصی شده است، در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر شاهد این هستیم که ساختمان متعلق به تیم ملی به یک مرکز خصوصی پزشکی تبدیل شده است. البته این عقیده من نیست و من به عقاید سایرین نیز احترام می‌گذارم و حتی در جایگاهی نیستم که بخواهم این تصمیم را زیر سوال ببرم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تصمیم من برای این ساختمان پیشرفت فوتبال ایران بوده است، خاطر نشان کرد: برای احداث آن ساختمان تنها به پیشرفت تیم ملی فکر نمی‌کردم بلکه به فکر پیشرفت فوتبال ایران بودم اما متاسفانه در این میان گویا تصمیمات من ارزشی ندارد و در این شرایط من نمی‌توانم کاری را دنبال کنم.

او خاطرنشان کرد: پروژه‌ای که در آن مرحله آغاز شد، ساعت‌ها و ماه‌ها به دنبال اتمامش بودم ولی در حال حاضر شاهد تبدیل شدن این مرکز به یک مرکز خصوصی پزشکی هستیم. با تجربه‌ای که در طول 32 سال اخیر بدست آورده بودم، تلاش کردم تا این تجربه را در اختیار فوتبال ایران قرار دهم. پیش از این شاهد احداث چنین مراکزی در منچستر، مادرید و آفریقای جنوبی بودیم.

کی روش با بیان اینکه من تصمیمات سایرین را زیر سوال نمی‌برم، به صحبت‌هایش ادامه داد و گفت: تصمیمات بقیه را در رابطه با تبدیل این مرکز به یک مرکز خصوصی پزشکی زیر سوال نمی‌برم ولی برای احداث این مرکز فوتبال تلاش زیادی کردم اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که این مرکز چیزی نیست که تیم ملی به آن نیاز داشته باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یکی دیگر از تصمیماتی را که با آن مخالفت می‌کند، بازیکنان سرباز و شرایط آنها عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از تصمیماتی که من با آن موافق نیستم، مشکلات بازیکنان سرباز است. نمی‌توانم این مساله را درک کنم. اگر این بازیکنان متخلف هستند و کارهای خلاف قانون انجام دادند، من این مساله را به هیچ عنوان زیر سوال نمی‌برم و معتقدم این افراد باید پاسخگو باشند اما باید بگویم این بازیکنان فقط به فکر خدمت به کشور خود هستند و نباید آنها را مجازات کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه آینده تیم ملی فوتبال ایران در دستان رییس فدراسیون است، خاطر نشان کرد: باید بگویم آینده تیم ملی فوتبال ایران در دستان رییس فدراسیون است. در طول این 5 سال تلاش کردم تمام تجارب خودم را در اختیار تیم ملی قرار دهم. فوتبال ایران باید این مسئله را درک کند که نیاز به تغییرات دارد و باید خود را مطابق با استانداردهای بین‌المللی پیش ببرد.

کی‌روش با بیان اینکه نتوانست فرد برنده در اتفاقات اخیر باشد، در پایان اظهار کرد: از هواداران فوتبال به خاطر اینکه نتوانستم شخص پیروز باشم، عذر می‌خواهم. بازی را باختم و نمی‌توانم یک دوره در 5 سال آینده نیز این بازی را دنبال کنم و باز هم از هواداران عذر می‌خواهم و باید بگویم من این بازی را 6 بر صفر باختم.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳۶
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
18
113
این وزیر ورزش فوتبال را نابود کرد.

دادکان کجایی
دقیقا کجایی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
الکی دادکان رو بزرگ نکنین دادکان دقیقا داشت میوه ی درختی که صفایی کاشته بودو میچید به همین راحتی
ناشناس
| Italy |
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
وزیر ورزش اتفاقا درست کار میکند..وقتی عده ای نماینده برای ژست انتخاباتی در دولت احمدی نژاد میروند و با خواهش و تمنا و چک سفید با تمام درخواستهای یک کمک مربی و چک سفید از جیب ملت صادر میکنندبدیهی است که الان جلوی وزیر ورزش هم بایستد و خط و نشان بکشد...!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
84
20
اقای کی روش بس کنید دکان باز کرده اید این نشدکار میرم نمیرم لطفا زودتر تشریف ببرید عربها درانتظارشما هستن
پاسخ ها
العبد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
منم موافقم خبرنگارامون موافقشن کل ملتم شدن طرفدار این مرد. کلا ما غریب پسندیم دقیقا این فرد برای فوتبال ایران چکار کرده؟ اکثر وقتها که نیستش حقوق آنچنانی از بیت المال مسلمین میگیره و فقط بازکنان دورگه رو میاره که ما ذوقشونو بکنیم متاسفم واسه ملتی که مهمترین دغدغشون این فرد است توی جام جهانی هم که توی چهارتا تیم چهارم شدیم کلا هرچی میباختیمم شادی کنان میریختیم بیرون ملت ما به کجا میروند؟!!!؟؟
ستوده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
62
15
یکی نیست به کمک مربی منچستر یونایتد بگه که استعفا که اسمون و ریسمون بافتن نداره. حالا منتظره قرعه کشی انجام بشه و ببینه وضع چه جوره و رفتن و موندن کدامیک به صرفه تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
48
آقای روحانی رئیس جمهور محترم .

این وزیر ورزش تا الان هیچ کار مثبتی انجام نداده اند و مصوب نابودی فوتبال شده اند . رئیس جمهور وارد عمل شود
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
58
22
بسه ديگه کم ناز اين مربي پر ادعا را بکشيد برو به به سلامت
چيکار کردي واسه تيم ملي
تو جام جهاني بين 32 تيم 31 شديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
68
19
گمشو برو دیگه عوام فریب
علیرضا
|
United States
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
51
17
کی روش داره فشار میاره تا فدراسیون با اردوهای خارجی موافقت کنه تا تمرینات تیم ملی در کمپ های مورد نظرش برگزار بشه و او هم به درصدش برسه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
کافر همه را به کیش خود پندارد!!
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
37
13
ازدکتر گودرزی ورزشی تر چه کسی رو سراغ دارید؟هم با علم ورزش هم به مدیریت ورزشی و هم خودش شخصا ورزشکار بوده .ورزش ما از پایه خرابه و با یکی دوسال و چند سال درست نمیشه .
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
48
8
شما حالا زیاد هم نمیخواد ناراحت باشی. استقلال هم شیش تاییه!

از شوخی گذشته، من با کیروش مشکلی ندارم ولی مربی تیم ملی باید ایرانی باشه. گل محمدی، ویسی و منصوریان عالی هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
فقط قلعه نویی
باید بهش فرصت داد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
41
14
خوش اومدی! تو اگه شش تا به کره جنوبی زده بودی الان با یک من عسل هم نمی شد خوردت!
سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
5
23
احمدی نژاد با این که هیچ سمت دولتی نداره از وزیر ورزش ما که این کرسی رو اشغال کرده قدرتش بیشتره ، متاسفم برای وزیر ورزش که معلوم نیست تا الان واسه فوتبال چیکار کرده...
Mi6
|
Germany
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
32
16
نکنه بازم پول میخواد این جناب کی روش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
تا خرخره خورده بازهم پول میخواد. عجب اشتهایی داره.
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
21
تصمیم گیرندگان اصلی فوتبال ،افراد آگاه،بادانش روزفوتبال ،دارای همت پیشرفت رااصلا نمیخواهند......آنان افراد کوچکی را میخواهند که مجری فرامین باشند.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
21
وزیر ورزشی ضد فوتبالی تر از این که داریم در عمرم ندیده ام. آقا ما این وزیر رو نخواهیم به کی باید بگیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
8
23
بری بهتره مربی این مردم قدرت رو نمیدونن
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
7
25
جناب آقای روحانی، آ قای کی روش انصافا غرور و احساسات ملت ایران را در مسابقات رسمی لجن مال نکرد بلکه برعکس آن اتفاق افتاد، چرا عملکرد مدیران فوتبالی دولت حضرتعالی سنجیده نمی شود که کار به استعفا کشیده شود؟ ، خوب حرفهای آقای کی روش که غیر اصولی نیستند.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
5
33
پشت پرده چوب لای چرخ کیروش میزارند ، مقابل دوربین تو تلوزیون میگن باید بمونه نه اقا جون مردم حواسشون هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
12
30
باید قدر کی روش را دانست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
20
12
برو دیگه بر نگردی...
حانی
|
United States
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
9
11
ای کاش فکراساسی بفکرفوتبال کنید،کی روش مربی بزرگی هست ولی افسوس صدافسوس کمکش نمیکنن،مربی های ایرانی نمیگذارن کی روش کارکنه ایراد میگرن
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
6
23
یکی از کارهای قابل تقدیر کیروش اینه که سفارشی کسی را به تیم ملی نمی آورد. اگه کیروش نبود الان این جوانان خوب تیم ملی . جهانبخش . آزمون وغیره هنوز هم عضو تیم ملی نبودند . شاید کی روش زیاد پول میگیره ولی باید قبول کنیم سطح دانش علمی و فنی کیروش با مربیان داخلی قابل مقایسه نیست
پرويز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
4
18
آ قاي كي روش ؛ بابك زنجاني نيست همانطور كه همگان مي دانند فساد در فوتبال ايران ريشه از قبل دارد او دنبال چپاول و غارت نيست او را حمايت كنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
10
3
ايكاش اين مردك خودپسند از خود راضي برود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
1
6
اقای اسدی خدای نکرده اگه ایران به جام جهانی تره جواب این همه طرفدار فوتبال رو چه خواهی داد ؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
جواااب؟؟؟؟!!!
خیالت راحت، اینا به احدی جواب نمی دن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
5
3
تو را خدا بمان
احمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
9
3
مربی ایرانی بیاورید. فقط مربی ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
2
3
رک بگن ماجرا چیه تا بتونیم قضاوت کنیم، اینایی که ایشون گفته، واضح نیست
عباس آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
2
2
بخدا این مرد پرتغالی به جای اینکه مربی باشه یک تاجر است ورگ خواب مسولین ورزش را پیدا کرده وتنها هدفش, دوشیدن است. من نمیدانم تا به حال, این آقا چه گلی بر سر فوتبال مازده. این نتایج را هر مربی ایرانی میتونست بدست بیاره....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
0
2
یکی میاد خدمت میکنه میگن لاید داره میخوده وقتی میره میگن لاید چیزی برا خوردن نیست. جالبه!
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
روز هفته ماه سال